Perinçek’ten IKBY tepkisi: Güvenlik ancak askeri harekatla korunabilir, hükümet eyleme geçmeli

26.09.2017 15:32

Kişi Okumuş

0 Yorum

Perinçek’ten IKBY tepkisi: Güvenlik ancak askeri harekatla korunabilir, hükümet eyleme geçmeli

Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, Irak Kürt Bölgesel Yönetimi’nin (IKBY) gerçekleştirdiği bağımsızlık referandumuna ilişkin ‘milletin hükümetten eylem beklediğini’ iddia ederken “Toplulukların güvenliği ancak askeri harekatla korunabilir” görüşünü dile getirdi.

Perinçek, partisinin genel merkezinde, IKBY’deki referandum konusunda konusunda partisinin merkez yürütme kurulunun aldığı kararları açıkladı.

Vatan bütünlüğüne ve güvenliğe yönelen tehdidin son derece ciddi olduğunu öne süren Perinçek, şu yorumda bulundu:

“Irak’ın kuzeyinde sözüm ona ‘Kürdistan’ kurma girişimi ile Suriye’nin kuzeyinde ‘Kürt koridoru’ oluşturma çabası tek bir amaca hizmet etmektedir. O da ikinci İsrail’in kurulmasıdır. Bu açıdan Irak’ın ve Suriye’nin kuzeyindeki cephe birleşmiştir. Bu cephede Batı Asya ülkeleri, emperyalizme karşı vatan bütünlüğü ve bağımsızlık mücadelesi vermektedir.

Gelinen bu aşamada, diplomatik ve ekonomik yaptırımlar faydalı olmakla birlikte, sonuç almak için artık yetersizdir. Milletimiz, hükümetten söz değil eylem beklemektedir. Bu durumda başta Türkiye’miz olmak üzere komşularımız Irak, Suriye ve İran’ın toprak bütünlüğünün yanında bölgede yaşayan Arap, Türkmen, Kürt ve diğer toplulukların güvenliği ancak askeri harekatla korunabilir. Batı Asya’da barış ancak askeri yaptırımla sağlanabilir.”

Vatan Partisi Genel Başkanı Perinçek, Irak, İran ve Suriye ile her alanda ve her cephede birlikte hareket edilmesinin önemli olduğuna değinerek, devletin yaptırım gücünün kararlı, hızlı ve etkin olarak uygulanması gerektiği yorumunda bulundu.

İlgili Terimler :

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz