Recep Akdağ’dan Almanya Açıklaması

08.09.2017 20:15

399 Kişi Okumuş

0 Yorum

Recep Akdağ’dan Almanya Açıklaması

Katıldığı programda Almanya’yla ilgili açıklama yapan Başbakan Yardımcısı Recep Akdağ, ‘Almanya kendisini AB’nin patronu olarak görüyor. Biz ne kadar AB’yi kendimiz için faydalı görüyorsak, AB için de Türkiye öyle bir ülke’ dedi.
Başbakan Yardımcısı Recep Akdağ, NTV televizyonunda katıldığı programda Almanya’yla ilgili değerlendirmelerde bulundu.

Akdağ, şöyle konuştu;

“Almanya kendisini AB’nin patronu olarak görüyor. Biz ne kadar AB’yi kendimiz için faydalı görüyorsak, AB için de Türkiye öyle bir ülke. AB bir medeniyet idrakinin üzerine inşa edilmiş durumda. İçindeki ‘çatlak sesleri’ duymaması lazım. Ne karar verirlerse versinler, biz yolumuza bakarız. Yaşlanan Avrupa açısından Türkiye olmazsa olmaz.

Biz demiyor muyuz, siyasetçiler kavga etmesin, iyi anlaşsın, iyi bir diyalog oluştursun. Referandum sürecinde biz bunu gösterdik. İyi bir diyalogun örneğiydi bu. Farklı bir sisteme giriyoruz biz, bir tarafta Meclis’te gruplar oluşacak. Bir tarafta yeni bir cumhurbaşkanı seçeceğiz. Bizim AK Parti olarak, MHP ile diyalog içerisinde olmamız son derece normal bir durum. Bizim, MHP ile ortak bir aday çıkarmamıza da gerek yok, milletin feraseti doğru yolu bulduruyor.”

İlgili Terimler :

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz