Siyonist Netanyahu’dan küstah cevap!

26.07.2017 10:47

475 Kişi Okumuş

0 Yorum

Siyonist Netanyahu’dan küstah cevap!

İsrail Başbakanı Benyamin Netanyahu, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın Mescid-i Aksa’da İsrail polisinin kısıtlamalarını protesto edenlere karşı ‘aşırı güç’ kullanılmasını kınamasına yanıt verdi. Netanyahu, “Erdoğan’ın Kuzey Kıbrıs sakinlerine veya Kürtlere ne diyeceğini görmek ilginç olurdu. Erdoğan, İsrail’e öğüt verebilecek en son kişi” dedi.

İsrail’in Doğu Kudüs’teki Mescid-i Aksa Camisi’nin girişine metal dedektörü yerleştirme kararı sonrası yaşanan çatışmalarda, İsrail güvenlik güçlerinin karara tepki gösteren Müslümanlara yönelik ‘aşırı güç’ kullanmasına Erdoğan’ın yaptığı kınamaya İsrail Dışişleri’nin ardından İsrail Başbakanı Netanyahu da tepki gösterdi.

‘ERDOĞAN’IN KUZEY KIBRIS SAKİNLERİNE VEYA KÜRTLERE NE DİYECEĞİNİ GÖRMEK İLGİNÇ OLURDU’

Netanyahu’nun ofisinden yapılan açıklamada, “Erdoğan’ın Kuzey Kıbrıs sakinlerine ve Kürtlere ne söyleyeceği ilginç. Erdoğan, İsrail’e öğüt verebilecek en son kişidir” dendi.

 ​Erdoğan dünkü açıklamasında “İsrail’in, Mescid-i Aksa’ya Müslümanların girişine engel olan son günlerdeki tavrını şiddetle kınıyoruz. Mescid-i Aksa’ya ibadete giden Müslümanlara terörist muamelesi yapılmasını asla kabul edemeyiz. Şu an yapılan, Mescid-i Aksa’yı müslümanların elinden alma girişimidir. Başka izahı yok. Eğer bugün İsrail askerleri çok basit hadiseleri bahane edip, pervasızca Mescid-i Aksa’nın bahçesini postalları ile kirletiyor, orada kolayca Müslüman kanı döküyorlarsa, bunun sebebi, bizlerin Kudüs’e yeteri kadar sahip çıkmıyor oluşumuzdandır” ifadelerini kullanmıştı.
İlgili Terimler :

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz