Trump’tan Maduro’ya Bir Tehdit Daha

19.09.2017 11:58

Kişi Okumuş

0 Yorum

Trump’tan Maduro’ya Bir Tehdit Daha

ABD Başkanı Trump, Venezüella Devlet Başkanı Maduro’yu sert bir dille eleştirdi. Venezuela’ya uygulanan ekonomik yaptırımlara değinen Trump, Maduro’nun ‘otoriter yönetimi sürdürmesi halinde’ daha ciddi adımların atılabileceğini söyledi.

Birleşmiş Milletler (BM) Genel Kurulu toplantıları için New York’ta bulunan ABD Başkanı Donald Trump, Latin Amerika ülkelerinin liderleriyle akşam yemeğinde bir araya geldi.

Yemekte yaptığı konuşmada ağırlıklı olarak Venezuela’daki son gelişmelere değinen Trump, Nicolas Maduro yönetimini ‘sosyalist diktatörlük’ olarak tanımladı ve ‘ülkedeki demokrasiyi yok etmekle’ suçladı.

Trump, “Venezüella halkının komşuları ve dostları olarak amacımız, demokrasiyi yeniden inşa etmede, ülkelerini toparlamada ve özgürlüklerini yeniden kazanmada onlara yardım etmek olmalıdır.” diye konuştu.

ABD yönetiminin bugüne kadar Venezüella’ya yönelik bazı ekonomik yaptırım kararları aldığını hatırlatan Trump, “Venezüella hükümetinin halka otoriter yönetimi empoze etmeyi sürdürmesi durumunda daha ileri adımlar atmaya hazırız” dedi.

İlgili Terimler :

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz