Artık CHP ne yapmalı ki ona oy vereyim!

06.07.2023 12:08

477 Kişi Okumuş

0 Yorum

Artık CHP ne yapmalı ki ona oy vereyim!

Remzi Laçin

Emekli Eğitimci

1-“Ortanın solu” düşüncesini geliştirmeli. Sağın peşine takılmayı bırakmalı. Çünkü sağ, önünde ilerici aktif bir güç bulamayınca azgınlaşarak çağ dışına savruluyor.

2-Başörtüsü, kadını özgürleştirsen bir hak değil; kadını baskı altına alan bir araçtır. (ailenin, çevrenin, geleneklerin vb. baskılar.) On sekiz yaşını dolduran kadın örtünebilir. Bu yaştan önce okullarda örtünmeye karşı çıkmalı.

3-Tarikat ve Cemaat okul ve yurtlarını kapatmayı, siyaset ve ticaret yapmalarının yasaklanacağını söylemeli.

4-Diyanet’in bilime ve akla aykırı açıklamalarına izin vermeyeceğini söylemeli.

5-Dış borçlanmayı azaltacağını, kendi kaynaklarımıza döneceğimizi söylemeli. Çünkü yaşayanların, kendi rahatları için gelecek kuşakları, torunlarımızı borçlandırmaları hiç adil değil.

6-“Altıok”a sahip çıkılmalı, halkçılık ve devrimcilik ilkelerinden ödün verilmemeli.

7-Çağın gereği; basın özgürlüğü, kadın hakları, çocuk hakları. Halkların hakkı, hayvan haklar konularında açık olmalı, cesur adımlar atmalı.

8-Güdümlü dış yardım almamalı, alanlara engel olacağını söylemeli.

9-Yapamayacağı konularda topluma söz vermemeli, doğruyu söyleyerek gerekirse halktan özveri istemeli, aksi durumda gelecek kuşakların büyük sıkıntılar yaşayacağını anlatmalı.

10-İktidara gelmeyebilir. Benimsediği ilkeleri lafla değil eylemlerle savunmalı. Hapsedilmekten korkmayan liderler olmalı. ATATÜRK kimseden korkmadı. Her şeyi göze alarak bizim için, dünyanın hayran olduğu şeyler yaptı…

O’NUN PARTİSİNİN LİDERİ DE O’NUN GİBİ OLMALI Kİ, OYUMUZU ALSIN. ARTIK OYUMUZ ÇANTADA KEKLİK DEĞİL…

 

İlgili Terimler :

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz